poniedziałek, 16 lutego 2015

Analiza struktury- zadanie 3

Witaj,
dzisiaj zajmujemy się następującym zadaniem:

Kupiono trzy gatunki owoców, po 4 kg z każdego gatunku. Pierwszy gatunek kosztował 5 zł/ kg, drugi był w cenie 7,5 zł/ kg, a trzeci kosztował 12 zł. Jaka była średnia cena za kg zakupionych owoców?


Przystępujemy do rozwiązywania zadania:
Najpierw ustalamy, ile kg owoców kupiono.
Z treści zadania wiemy, że kupiono 3 gatunki, po 4 kg z każdego, czyli:
Teraz ustalamy, ile zapłacono za każdy gatunek owoców:

Wartości wpisane na czerwono musicie sami obliczyć :) 
W kolejnym kroku ustalamy, ile zapłaciliśmy za wszystkie owoce. 
W ostatnim kroku ustalamy, ile średnio kosztował kg kupionych owoców. 
Kwotę, którą zapłaciliśmy za wszystkie owoce dzielimy przez liczbę kupionych kg.
Za kg kupionych owoców zapłacono średnio 8,17 zł. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz